ПРОГРАМА 2019

МЛА
ЛАБОРАТОРИЯ
КРОСОУВЪР
БАРОК
СЪПЪТСТВАЩА
ДЕТСКИ
ЛЯТНА АКАДЕМИЯ
ПРЕСЦЕНТЪР
ГАЛЕРИЯ
КОНТАКТИ

 
 
 

 

 
 
Програма 2019

 


Варненско лято за деца
10-02-2019
11:00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Обичам музиката

Младежки симфоничен оркестър и солисти от 
Национално училище по изкуствата „Добри Христов“- Варна

Диригент - Страцимир Павлов

Водещ - Руми Петрова "госпожа Виола"

Вход свободен

  Повече за концерта











Варненско лято за деца
10-03-2019
11:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Оркестърът и танците

Младежки симфоничен оркестър и солисти от  
Национално училище по изкуствата „Добри Христов“- Варна

Диригент - Страцимир Павлов

Водещ - Руми Петрова „госпожа Виола”


Вход свободен











Съпътстваща програма
24-03-2019
19:00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

МАРИО ХОСЕН И ВИЕНСКИ КАМЕРЕН ОРКЕСТЪР

"Световни оркестри"

Виенски камерен оркестър

Диригент и солист Марио Хосен

Със специалното участие на Пиеро Барбарески - чембало

Антични арии и танци
Франческо Джеминиани  - Кончерто  гросо в ре минор "La Folia", H. 143 по Соната за цигулка на Корели
Франц Йозеф Хайдн – Концерт за цигулка и оркестър в до мажор, Hob. VIIa:1
Оторино Респиги – Антични арии и танци: Сюита 3
Едвард Григ – Сюита „Холберг“ за струнен оркестър, оп. 40
Николо Паганини – Фантазия „Мойсей“, MS23, Sonata "a Preghiera"  (Вариации за сол струна по темата „Dal tuo stellato soglio” от операта “Мойсей в Египет” на Росини)


  Виенски камерен оркестър
  Марио Хосен
  Купи билет











Варненско лято за деца
14-04-2019
11:00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Пролетен концерт


Младежки симфоничен оркестър и солисти от 
Национално училище по изкуствата „Добри Христов“- Варна

Диригент - Страцимир Павлов

Водещ - Руми Петрова "госпожа Виола"

Вход свободен












Intermezzo - съвместна програма с Международния театрален фестивал "Варненско лято"
02-06-2019
20:00   -  Фестивален и конгресен център, зала Европа

Соня Йончева - SEMPRE LIBERA

Режисьор и продуцент Георги Тошев

Оператори Румен Василев и Иво Стайнов

Монтаж Ема Константинова

С участието на Соня Йончева, Пласидо Доминго, Антонио Папано, Валерий Гергиев, Масимо Дзанети, Майкъл Фабиано, Томъс Хемпсън, Теменуга Йончева и др.











Intermezzo - съвместна програма с Международния театрален фестивал "Варненско лято"
07-06-2019
20:00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Джазоркестър на Концертгебау Амстердам

Трибют на Рей Чарлс и Стиви Уондър

Диригент Роб Хорстинг
Солист Маделин Бел (вокал)

  Джаз оркестър на Концертгебау











Intermezzo - съвместна програма с Международния театрален фестивал "Варненско лято"
08-06-2019
20:30  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Концерт - спектакъл '' Лодката на Влюбените"

Франсоа Рюлан трио
Франсоа Рюлан, пиано, композиция
Франсоа Корнолу, саксофон, композиция
Бруно Шевийон, контрабас

Хор "Големите български гласове"
Диригент Илия Михайлов  












Intermezzo - съвместна програма с Международния театрален фестивал "Варненско лято"
14-06-2019
19:00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Аида

Метрополитен опера на живо от Ню Йорк сателитна прожекция

"Аида" от Верди

С Анна Нетребко в ролята на Аида











Симфонична и камерна музика
23-06-2019
20:00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Тържествено откриване


Варненска филхармония

Диригент Георги Димитров

Солист Бенямин Шмид - цигулка

Панчо Владигеров – Рапсодия "Вардар"
Прокофиев – Концерт за цигулка и оркестър N 1
Хиндемит – Благородно видение


  Бенямин Шмид
  Георги Димитров
  Бенямин Шмид изпълнява Паганини











Симфонична и камерна музика
25-06-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Сонатно дуо Кехайова - Милер



Лиляна Кехайова - виолончело
Кристина Милер - пиано

Програма:
Николай Мясковски - Соната за виолончело и пиано 1, оп. 12 ре мажор
Гюнтер Рафаел - Соната за виолончело и пиано, оп.14 си минор
(първо изпълнение в България)
Сергей Рахманинов - Соната за виолончело и пиано, оп.19 сол минор


  Лиляна Кехайова
  Кристина Милер свири Балакирев
  Кристина Милер
  Лиляна Кехайова и Лидия Шулц - Байрова изпълняват Георги Арнаудов











Симфонична и камерна музика
27-06-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Александру Томеску

Й.С.Бах – 3 партити за соло цигулка

Изпълнява
Александру Томеску – цигулка, Румъния


  Александру Томеску











Съпътстваща програма
27-06-2019
10:00 - 12:30  -  Градска художествена галерия

Международен симпозиум "Виртуозността от Барока до 21 век"

"Й.С. БАХ и австро- германската музикална естетика за виртуозността"


Симпозиум на немски език с преводач

Водещ проф. д-р Райнер БИШОФ

- д-р Райнер Бишоф - кратка лекция

- Бах Прелюд и Фуга в изпълнение на Никола Бурдонкъл

- д-р Вилхелм Синкович - кратка лекция

- Бах Прелюд и Фуга в изпълнение на Борис Петков

- проф. Мишел Бурдонкъл - кратка лекция

- дискусия











Съпътстваща програма
28-06-2019
10:00 - 12:30  -  Градска художествена галерия

Международен симпозиум "Виртуозността от Барока до 21 век"

"Николо ПАГАНИНИ и италианския романтизъм"


Симпозиум на италиански език с преводач

Водещ проф. д-р Данило ПРЕФУМО

- д-р Данило Префумо - кратка лекция

- кратко представяне на млад изпълнител

- д-р Мариятереза Делабора - кратка лекция

- кратко представяне на млад изпълнител

- д-р Ангела Паховски - кратка лекция

- Дискусия - 40'











Симфонична и камерна музика
28-06-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

24 капричи на Паганини

Вечерен Концерт на млади български лауреати от големи международни конкурси в Брюксел, Виена, Одеса, Москва, Италия, Япония
Виктор Василев, Александър Зайранов, Виктория Маринова,
Зорница Иларионова, Боряна Желева, Лора Маркова
Кай Орлинов, Далия Чолакова, Диана Чаушева

24 капричи на Паганини и виртуозно творби на Виенявски, Сарасате, Паганини












Съпътстваща програма
29-06-2019
10:00 - 12:30  -  Градска художествена галерия

Международен симпозиум "Виртуозността от Барока до 21 век"


"Емоцията на съвременната музика"

Симпозиум на испански и български език с преводач

Водещ проф. Лусиано Сармиенто Ганзалес

- проф. Лусиано Гонзалес - кратка лекция
- кратко представяне на млад изпълнител със световна премиера на GUSTAVO DÍAZ-JEREZ (1970) Metaludio (Book IV) I. Eigengrau (2019), световна премиера на DAVID DEL PUERTO (1964). Preludio nervoso (2017) световна премиера на  JOSÉ LUIS TURINA (1952). Preludio de Lindaraja (2017) - изпълнява Луис Гозалес Лядо (пиано)

- проф. Томас Марко - кратка лекция

- проф. Георги Арнаудов - кратка лекция

- световна премиера на Георги АРНАУДОВ изпълнява Анжела Тодорова (пиано)

- Дискусия












Симфонична и камерна музика
29-06-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Музиката на 21 век

Вечерен Концерт със световни премиери и съвременни творби посветени на изпълнителите

Томас МАРКО - Трио - Световна Премиера

изпълняват Кристина Милер(пиано), Зорница Иларионова (цигулка), Лиляна Кехайова (чело)

Стефан ДРАГОСТИНОВ - Прелюди и Фуги за две пиана посветени на изпълнителите Милена Моллова, Милена Радинска

Райнер БИШОФ - Квадрифолио за две флейти посветени на изпълнителите Луиза Село и Биргит Каро

Тристан ЧАЛУЛАУ - "Спомени Рага 2" за две пиана посветени на изпълнителите Мишел и Никола Бурдонкъл












Съпътстваща програма
30-06-2019
18:00  -  Държавна опера

Юбилеен концерт


Хорова школа "Проф. Марин Чонев" - Община Варна

50 години Хор на варненските момчета и младежи
40 години творческа дейност на Дарина Кроснева 

Диригент  Дарина Кроснева
Пианист  Светлана Панайотова


  Дарина Кроснева
  Хор на варненските момчета и младежи











Симфонична и камерна музика
30-06-2019
11:00  -  Градска художествена галерия

Адриан Йотикер

 
Клавирен рецитал на
Адриан Йотикер – пиано, Швейцария

Шуберт – Клавирни пиеси D 946, Дванадесет лендлера D 790
Равел – „Благородни и сантиментални валсове”, „Гаспар на нощта“


  Адриан Йотикер











Симфонична и камерна музика
02-07-2019
19:00  -  Аула на Икономически унверситет

Ансамбъл "Софийски солисти"

Диригент Пламен Джуров

Солисти Минчо Минчев - цигулка и Николай Минчев - цигулка

Михаил Големинов – Четири пиеси * 
Й.С.Бах    - Концерт за две цигулки 
Майкъл Типет - Фантазия – концертанте*
Гия Канчели – Маленькая Данелиада*

*Първо изпълнение за Варна


  Ансамбъл “Софийски солисти”
  Проф. Минчо Минчев
  Николай Минчев











Опера и балет в Летен театър
02-07-2019
21:00  -  Летен театър

Княз Игор

Постановка на Варненска опера

Бородин – "Княз Игор" – премиера

Диригент-постановчици:
Борислав Иванов
Кръстин Настев

Режисьор Кузман Попов











Симфонична и камерна музика
04-07-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Оливие Месиен - "Квартет за края на времето"


Милена Моллова - пиано
Борислав Йоцов - кларинет
Марио Хосен - цигулка
Атила Пастор - виолончело


  Професор Милена Моллова
  Марио Хосен
  Борислав Йоцов
  Атила Пастор











Симфонична и камерна музика
06-07-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

"Легенди на класиката"


Бруно Канино - пиано
Такаши Шимицу - цигулка
Владимир Менделсон -виола
Антон Никулеску - виолончело
Леон Бош - контрабас

Шуберт – Квинтет „Пъстървата“
Брамс - Клавирен квинтет N1












Симфонична и камерна музика
07-07-2019
11:00  -  Градска художествена галерия

Ансамбъл „Симфониета”


120 години Панчо Владигеров

Диригент Милко Коларов

Солист Михаил Стоянов - пиано

Творби от Панчо Владигеров
Класично и романтично – оркестрация Ал. Владигеров (1992)
Прелюд, Есенна елегия и Хумореска, оп.15
Импровизация и токата
Миниатюри „Шумен”, оп.29, оркестрация Ал. Владигеров (1992)
Дивертименто за камерен оркестър












Международна лятна академия
07-07-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Майсторски клас Тромпет

Концерт на майсторския клас по тромпет на Мирослав Петков











Симфонична и камерна музика
08-07-2019
19:00  -  Аула на Икономически унверситет

Страдивари секстет


Давид Романо, Марлене Продиджо - цигулки
Рафаеле Малоци, Давид Бурсак - виоли
Диего Романо, Сара Джентиле - виолончели


"Преосмислена традиция“
Шьонберг – „Нощ на просветление“, оп. 4
Брамс – Струнен секстет, №2, оп. 36


  Секстет "Страдивари"











Международна лятна академия
09-07-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Импресия за тромпет


Мирослав Петков - тромпет












Международна лятна академия
10-07-2019
19:00   -  Градска художествена галерия

Струнно дуо Гергова - Герхард


Гергана Гергова – цигулка
Албан Герхард – виолончело

Творби от Й.С.Бах, Р.Глиер, Е.Шулхоф. М.Равел

 


  Гергана Гергова











Опера и балет в Летен театър
10-07-2019
21:00  -  Летен театър

Фантомът на операта 2
Постановка на Варненска опера

А.Л.Уебър - Фантомът на операта 2 / Love Never Dies  - премиера

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор проф. Светозар Донев
Хореограф Анна Донева











Международна лятна академия
11-07-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

MK "П.Владигеров" гостува на "Варненско лято"


Концерт на носителите на първи награди от Mеждународния конкурс за пианисти и цигулари  „П.Владигеров” Шумен 2019

 












Международна лятна академия
12-07-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Mайсторски клас Цигулка


Концерт на майсторския клас по цигулка и на победителите в състезанието "Фонд Цигулките на проф. Минчо Минчев"












Симфонична и камерна музика
13-07-2019
19:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Софийска филхармония


Диригент Найден Тодоров

Солист  Юлиан Рахлин - цигулка

Милко Коларов – „Токата”, премиера
Сергей Прокофиев - Концерт за цигулка и оркестър No.2, op. 63
Панчо Владигеров - Еврейска поема, оп. 48

 












Съвместни проекти
13-07-2019
18:00  -  Фестивален и конгресен център

Снимки и спомени от кабинета на Владигеров


120 години Владигеров

Къща-музей „Панчо Владигеров” представя изложба

"Снимки и спомени от кабинета на Владигеров"

 












Музикална лаборатория
14-07-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Подиум на младия изпълнител


Концерт на майсторския клас на проф. Людмил Ангелов в НБУ - София












Музикална лаборатория
16-07-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Син на музите


Песенен рецитал на Арсений Арсов - тенор
Клавирен съпровод Руслан Павлов
С участието на Марина Винокурова - цигулка
Водещ Ивайло Христов

Песни от Шуберт, Менделсон, Шуман и Брамс












Опера и балет в Летен театър
18-07-2019
21:00  -  Летен театър

Тоска
Постановка на Варненска опера

Пучини - „Тоска”

С участието на
Александрина Пендачанска - сопран
Камен Чанев - тенор












Музикална лаборатория
19-07-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Владигеров и Енеску


120 години Владигеров

Струнен квартет „Добри Христов” и 
Димитър Буров - цигулка, Яна Бурова - цигулка, Огнян Константинов - виола, Теодора Атанасова -виолончело

П.Владигеров – Струнен квартет. изпълнява квартет "Добри Христов"
Дж. Енеску – Струнен октет


  Струнен квартет „Добри Христов“
  Димитър Буров
  Яна Бурова











Музикална лаборатория
20-07-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Късният Владигеров


120 години Владигеров

Веско Стамболов - пиано

Интегрално изпълнение на късните клавирни опуси на Владигеров, премиера за Варна


  Веско Стамболов

За програмата











Опера и балет в Летен театър
22-07-2019
21:00  -  Летен театър

Лебедово езеро
Постановка на Варненска опера

Чайковски - "Лебедово езеро"

С участието на
Адраш Ронай – лауреат на Международния балетен конкурс 2018











Опера и балет в Летен театър
24-07-2019
21:00  -  Летен театър

Чикаго

Постановка на Варненска опера

"Чикаго" – мюзикъл - премиера

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Борис Панкин











Международна лятна академия
26-07-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Майсторски клас Оперно пеене


Концерт на майсторския клас по оперно пеене на Емил Иванов












Опера и балет в Летен театър
27-07-2019
21:00  -  Летен театър

Cantango

Cantango, от Скипа до Гардел

Фабио Армилиато – тенор и танцов дует „Лос Гуардиола”

Оркестър на Варненската опера











Симфонична и камерна музика
02-08-2019
19:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Синфония Варсовия


Диригент и солист
Филип Бернолд - флейта

Солисти
Огюстен Дюме - цигулка
Жерар Косе - виола

Девиен – Концерт за флейта и оркестър N7
Моцарт – Симфония концертанте
Хайдн – Симфония N 85 „Кралицата” Hob I/85 , си бемол мажор


  Фелип Бернолд и Синфония Варсовия











Симфонична и камерна музика
03-08-2019
19:00  -  Градска художествена галерия

Огюстен Дюме

Огюстен Дюме - цигулка
Жонатан Фурнел - пиано

Интеграл - Сонатите за цигулка и пиано на Й. Брамс












Опера и балет в Летен театър
08-08-2019
21:00  -  Летен театър

Симон Боканегра

Постановка Варненска опера

Верди - "Симон Боканегра"  - премиера











На границата с класиката
24-08-2019
20:00  -  Летен театър - Варна

Ladies Of Jazz

Камелия Тодорова, Милица Гладнишка, Рут Колева

The Fingertones – Филип Александров, Деян Илиев, Светослав Неделчев – Козмо, Петко Дреников, Арнау Гарофе и Тодор Бакърджиев

Варненски камерен оркестър с диригент Ганчо Ганчев


  Рут Колева
  Ladies Of Jazz











На границата с класиката
29-08-2019
21:00  -  Археологически музей

RogerThat!project

Антоанела Петрова – вокал
Нейчо Петров-Реджи – вокал и

Брас асоциация

Аранжименти Михаил Йосифов

  RogerThat!project











На границата с класиката
31-08-2019
21:00  -  Клуб Ментол

Dixieland Band
Диксиленд са част от по-големия Оркестър на въоръжените сили на САЩ в Европа



  Dixieland Band











Изкуството на Барока
08-09-2019
19:00  -  Аула на Икономически унверситет

Камерата Орфика


Фестивален оркестър Камерата Орфика

Диригент Лоурънс Голан

Й.С. Бах – Бранденбургски концерти 2,3,4,5












Изкуството на Барока
11-09-2019
19:00  -  Аула на Икономически унверситет

A&A дуо клавесин


A&A дуо клавесин Анастасия Антонова - Анна Кискачи 

 “Danse Macabre” – творби от Люли, Панкрейс Ройе, Моцарт, Дворжак, Фробергер, Лигети, Сен-Санс


  Анна Кискачи и Анастасия Антонова











Изкуството на Барока
13-09-2019
19:00  -  Аула на Икономически унверситет

Ромен Лельо и ансамбъл Convergences

Ромен Лельо - тромпет и ансамбъл Convergences

Бах и съвременници

Г.Ф.Хендел – Сюита ре мажор
А.Вивалди – Синфония за струнни RV 725 „L’Olimpiade”
Й.С.Бах – Концерт  BWV 972 в ре мажор (по Вивалди)
Й.С.Бах – Концерт  BWV 974 в до минор (по Марчело)
К.Ф.Ем.Бах – Синфония No 3 до мажор Wq 182/3 за струнни
Й.Б.Неруда – Концерт в ми бемол мажор


  Либертанго - Ромен Лельо & Convergences











1 




 

 


Created and Powered by Stalker Project - Studio IDA